cavitied سیاسی انتخابات اصولگرایان اخبار سیاسی و اجتماعی

cavitied: سیاسی انتخابات اصولگرایان اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی آیا امواج گوشی تلفن همراه سرطان زاست؟

یک فوق تخصص خون و آنکولوژی گفت: رابطه‌ای منطقی بین امواج گوشی تلفن همراه و مبتلا شدن به سرطان در موش‌های آزمایشگاهی مشاهده شده است است.

آیا امواج گوشی تلفن همراه سرطان زاست؟

آیا امواج گوشی تلفن همراه سرطان زاست؟

عبارات مهم : همراه

یک فوق تخصص خون و آنکولوژی گفت: رابطه ای منطقی بین امواج گوشی تلفن همراه و مبتلا شدن به سرطان در موش های آزمایشگاهی مشاهده شده است است.

به گزارش ایسنا، دکتر مهیار منصوری، در توضیح تاثیر امواج گوشی بر سلامتی افراد جامعه، با بیان اینکه نگرانی هایی راجع به اثرات امواج گوشی بر سلامت انسان با رشد بیش از حد تعداد دارندگان تلفن های همراه زیاد شده است ، اظهار کرد: این نگرانی ها ناشی از امواج الکترومغناطیسی در مقیاس مایکرو ویو هستند که این تلفن ها ساطع می کنند. آژانس تحقیقات بین المللی سرطان امواج الکترو مغناطیسی گوشی تلفن همراه را در گروه “شاید سرطان زا” طبقه بندی می کند.

آیا امواج گوشی تلفن همراه سرطان زاست؟

منصوری یادآور شد: طبق گفته های شرکت بهداشت جهانی با فاصله گرفتن از موبایل، به سرعت قدرت امواج کم کردن پیدا می کند و چنانچه بدن شخص استفاده کننده ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر از گوشی تلفن همراه هنگام استفاده فاصله بگیرد مانند وقت های فرستادن خبر کوتاه و استفاده از اینترنت گوشی تلفن همراه همچنین استفاده از هندزفری به مقدار خیلی زیادی قرار گرفتن در معرض امواج الکترو مغناطیسی نسبت به هنگامی که گوشی تلفن همراه نزدیک سر واقع شده است است کم کردن پیدا می کند.

وی ادامه داد: علاوه بر استفاده از هندزفری و فاصله گرفتن بدن از گوشی تلفن همراه با کم کردن وقت مکالمات و محدود کردن دقایق آن همچنین استفاده از گوشی تلفن همراه در مناطقی که آنتن دهی گوشی تلفن همراه مطلوب است و قدرت امواج کمتر می شود، می توان قرار گرفتن در معرض امواج را کم کردن داد.

یک فوق تخصص خون و آنکولوژی گفت: رابطه‌ای منطقی بین امواج گوشی تلفن همراه و مبتلا شدن به سرطان در موش‌های آزمایشگاهی مشاهده شده است است.

این فوق تخصص آنکولوژی و خون با اشاره به خطرات گوشی ها جهت سلامتی انسان گفت: مقداری از امواج رادیویی که به وسیله گوشی های گوشی ساطع می شوند، جذب بدن انسان می شوند؛ به عنوان مثال امواج رادیویی که به وسیله گوشی های جی اس ام ساطع می شوند، می توانند تا ۲ وات قدرت داشته باشند. البته میزان برون داد امواج گوشی همراه بستگی به استانداردهای مخابراتی هر کشور دارد. میزان امواجی که بدن انسان از گوشی همراه جذب می کند، با مقیاس جذب خاص یا (اس ای آر) اندازه گیری می شود.

منصوری با اشاره به اینکه یکی از آثار تشعشعات مایکروویو اثرات گرمایش دیلکتریک است که در آن هر جسم عایق (مانند بافت موجود زنده) به وسیله حرکت مولکول های قطبی که در میدان الکترومغناطیسی قرار دارند، گرم می شود، تصریح کرد: هنگامی که که فردی از گوشی همراه استفاده می کند، زیاد اثرات گرمایشی در اطراف سطح سر او بوجود می آیند و باعث می شود که دمای سر حدود کسری از درجه زیاد کردن پیدا کند، این دما کمتر از گرمایی است که در اثر تابش مستقیم خورشید بوجود می آید. در این هنگام، جریان [انتقال خون] مغز قادر است با زیاد کردن جریان خون در آن قسمت گرما را به جاهای دیگر منتشر کند.

این فوق تخصص آنکولوژی و خون اضافه کرد: این درحالیست که قرنیه چشم تعدیل سازی دما را ندارد و آزمایش تابش ۲ الی ۳ ساعته در چشم های خرگوش ها که دمایی موضعی ۴۱ الی ۴۰ درجه سانتیگراد را تولید کرده، باعث بوجود آمدن آب مروارید در آنها شده است است.

آیا امواج گوشی تلفن همراه سرطان زاست؟

منصوری بیان کرد: البته آب مرواریدهای سریع هنگام به خاطر استفاده از گوشی همراه نیست، چون برون داد امواج گوشی های همراه پائین تر است.

وی با بیان اینکه نتیجه بزرگ ترین و گران ترین پژوهش راجع به ارتباط امواج گوشی با مبتلا شدن به سرطان انتشار یافته که این پژوهش ۲۵ میلیون دلاری را دولت آمریکا تامین مالی کرده هست، افزود: دانشمندان دخیل در این تحقیق، به دنبال کشف رابطه قرارگیری مداوم در معرض امواج گوشی و مبتلا شدن به سرطان در حیوانات بودند. نتیجه آزمایش بدهید ترتیب بود که هنگامی که موش های آزمایشگاهی نر جهت تمام عمرشان در معرض تشعشع قرار می گرفتند، احتمال مبتلا شدن به سرطان های نادر در آن ها زیاد کردن می یافت.

یک فوق تخصص خون و آنکولوژی گفت: رابطه‌ای منطقی بین امواج گوشی تلفن همراه و مبتلا شدن به سرطان در موش‌های آزمایشگاهی مشاهده شده است است.

این فوق تخصص آنکولوژی و خون تاکید کرد: در هر حال رابطه ای منطقی بین امواج گوشی تلفن همراه و مبتلا شدن به سرطان در موش ها وجود دارد. این پژوهش باعث مطرح شدن دوباره مناقشه و جنجال راجع به ایمنی امواج گوشی تلفن همراه شده است است.

واژه های کلیدی: همراه | سرطان زا | استفاده | بدن انسان | مبتلا شدن | گوشی همراه | فاصله گرفتن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs