cavitied سیاسی انتخابات اصولگرایان اخبار سیاسی و اجتماعی

cavitied: سیاسی انتخابات اصولگرایان اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دستکاری کردن در توافق هسته‌ای می تواند پرسشها جدیدی ایجاد کند / لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشور عزیزمان ایران در عنوان هسته‌ای به تعهدات پایبند است گفت که دستکاری کردن در توافق هسته‌ای می تواند پرسشها جدیدی ایج

دستکاری کردن در توافق هسته‌ای می تواند پرسشها جدیدی ایجاد کند / لاریجانی

لاریجانی: دستکاری کردن در توافق هسته ای می تواند پرسشها جدیدی ایجاد کند

عبارات مهم : ایران

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشور عزیزمان ایران در عنوان هسته ای به تعهدات پایبند است گفت که دستکاری کردن در توافق هسته ای می تواند پرسشها جدیدی ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در مراسم افتتاح بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: بعضی حرف هایی در آمریکا راجع به توافق هسته ای زده می شود؛ باید به این توصیه اشاره کرد توافق هسته ای موضوعی نبود که کشور عزیزمان ایران به سقف مطالبات خود برسد. امروز در داخل کشور بحث ها و در گفت وگوهایی انجام می شود و مناقشه های زیادی روی مساله هسته ای وجود دارد ولی مهم آن است که آنچه کشور عزیزمان ایران پذیرفت و حاصل شد، کف خواسته های کشور عزیزمان ایران بود.

دستکاری کردن در توافق هسته‌ای می تواند پرسشها جدیدی ایجاد کند / لاریجانی

وی تاکید کرد: دستکاری کردن در توافق هسته ای می تواند پرسشها جدیدی ایجاد کند، البته کشور عزیزمان ایران به تعهدات پایبند است و این به خاطر روش کار کشور عزیزمان ایران است.

تلاش های سنجیده و به هنگامی در حوزه نفت وگاز و پتروشیمی دیده ام

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشور عزیزمان ایران در عنوان هسته‌ای به تعهدات پایبند است گفت که دستکاری کردن در توافق هسته‌ای می تواند پرسشها جدیدی ایج

رئیس مجلس شورای اسلامی با خوب، منظم و امیدوار کننده خواندن گزارش وزیر نفت در این مراسم گفت: این گزارش جهت آینده کشور امیدوار کننده بود . بنده نیز از نزدیک کارهای وزارت نفت با مجلس را دنبال می کنم. تلاش های سنجیده و به هنگامی در حوزه نفت وگاز و پتروشیمی دیده ام که از منابع به درستی استفاده شده است است.

لاریجانی با بیان اینکه جهت بررسی اوضاع و دستاوردهای حوزه نفت و گاز و پتروشیمی باید ابتدا قرار گرفتن کشورمان را در موقعیت منظقه ای مورد ارزیابی قرار داد افزود: منطقه ما منطقه مهم نفت و گازی است که تاثیر بسیاری بر روی کشورهای متفاوت می گذارد.

در دهه اخیر اوضاع جریان های تروریستی در منطقه از نظر کمیت و کیفیت گسترش یافته. البته در سالهای اخیر مقداری شرایط متفاوت شده است که آن هم به خاطر سیاست های جمهوری اسلامی بوده هست؛ به طوری که کشورهای دیگر تا حدی سیاست های کشور عزیزمان ایران را در منطقه پذیرفته اند. ولی باز هم به خاطر رفتارهای هوسرانانه بعضی کشورها همچنان عنوان تروریسم در منطقه عنوان دائمی است.

دستکاری کردن در توافق هسته‌ای می تواند پرسشها جدیدی ایجاد کند / لاریجانی

وی افزود: هرچه سرکوب در بعضی امور می شود در بعضی جهات دیگر اتفاقات دیگری می افتد. لذا نمی توان گفت که جریانهای تروریستی در منطقه با افت مواجه شده است هست. ممکن است مهاجرت هایی صورت گرفته باشد ولی شرایط در کل منطقه همچنان داغ هست. از طرف دیگر مسئله مهم بعضی مناقشات در منطقه است که از جمله آن می توان به مناقشات یمن و بحرین اشاره کرد. اینها امروز روی لبه تحمل منطقه حرکت می کنند و هر اشتباه کوچکی می تواند اوضاع کلی منطقه را از لحاظ امنیتی عوض کردن دهد.

رئیس قوه مقننه همچنین گفت: رفتارهای بعضی بازیگران بین المللی در منطقه سوء تفاهم های زیادی به وجود می آورد. لذا نمی توان آینده نگری روشنی داشت که مناقشات جنگ افروزانه در منطقه رو به تقلیل هست. این عوامل تاثیر گزار می تواند در شرایط توسعه کشورها تاثیر بگذارد . البته خوشبختانه کشور عزیزمان ایران از امنیت خوبی در منطقه برخوردار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشور عزیزمان ایران در عنوان هسته‌ای به تعهدات پایبند است گفت که دستکاری کردن در توافق هسته‌ای می تواند پرسشها جدیدی ایج

لاریجانی با بیان اینکه شرایط کشور عزیزمان ایران از لحاظ تسلط اطلاعاتی و دقت نظر در پرسشها راهبردی از شرایط مطلوبی برخوردار است گفت: می توان این حدس نزدیک به یقین را داشت که کشور عزیزمان ایران از امنیت پایدار برخوردار است و طبعاً تصمیمات استراتژیک با دقت نظر گرفته می شود و راه ها جهت ایجاد امنیت پایدار در منطقه وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر این اساس تحلیل بنده به عنوان فردی آشنا به مسئله امنیتی در کشور این است که کشور عزیزمان ایران از امنیت خوب و قابل قبول برخوردار هست. این عنوان براساس مسیر و روش درست حاصل شده است وامری تصادفی نیست.

دستکاری کردن در توافق هسته‌ای می تواند پرسشها جدیدی ایجاد کند / لاریجانی

به گزارش ایسنا، لاریجانی در ادامه با بیان اینکه ظرفیت های خوبی در حوزه نفت و گاز به وجود آمده است گفت: رویکرد ما استفاده از ظرفیت های داخلی و نقش آفرینی شرکت های شخصی است که در این زمنیه گام های خوبی برداشته شده است هست. کسانی که می خواهند نگاه عمیقی به اقتصاد مقاومتی داشته باشند باید بدانند صنعت نفت صنعت مادری است و هرگونه تحول درآن تاثیر مستقیم بر روی صنعت های دیگر می گذارد. بر این اساس تمرکز ما در بودجه و برنامه توسعه بر روی این صنعت به علت تاثیرگزاری اش در کشور هست. لذا باید با کمک به این صنعت از ظرفیت های آن به خوبی استفاده کرد.

وی همچنین با بیان اینکه سیاستهای کلی راجع به انرژی تدوین و ابلاغ شده است است گفت: در برنامه ششم توسعه سیاستهایی راجع به بخش صنعت و معدن و نفت و گاز تدوین شده است و رویکرد جمهوری اسلامی نیز استفاده از این صنایع هست. البته جهت پرداختن به آن چند عنصر مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

لاریجانی توضیح داد: در حال حاضر شرایط امروز کشور عزیزمان ایران جهت سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز از ابعاد مختلفی همچون امنیت و حمایت ها بسیارخوب است و این عنوان مورد توجه همه بخشهای نظام است و این یک سیاست پایداری محسوب می شود که در نص سیاستهای کلی آمده است.

وی افزود: موکدا پافشاری داریم که در حوزه نفت و گاز به عنوان اولویت مهم باید سرمایه گذاری مناسب انجام شود، اولویت باید زیاد کردن اوضاع استفاده از مخازن و جلوگیری از هدر رفت ظرفیتها باشد. این اولویت کاری باید مورد توجه قرار گیرد چون با بهره برداری تازه می توان جلوی هدر رفتن را گرفت.

لاریجانی در مورد مخازن یکسان گفت: در این دولت اهتمام جدی روی مخازن یکسان وجود دارد که امروز نتیجه های آن در جنوب و غرب کشور حاصل شده است هست. این عنوان جهت منافع ملی کشور مهم است و نباید در این باره مناقشه ای وجود داشته باشد. چون جزو سیاست های کلی کشور است که در برنامه ششم آمده و بر لزوم استفاده از مخازن یکسان تاکید شده. بعد نباید دستمایه مناقشات شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین راجع به عنوان پتروشیمی گفت: فکر می کنم اوضاع پتروشیمی در کشورمان خیلی خوب هست؛ البته مناقشاتی راجع به قیمت آن وجود دارد. آقای زنگنه نیز در مجلس صحبت هایی کرد که مجلس به تصمیمی رسید باز هم از کمیسیون های انرژی و صنایع می خواهم با حضور مسئولان وزارت نفت تصمیماتی مورد نیاز جهت سرمایه گذاری و تسهیل این روند انجام شود که در نهایت به آورده کشور کمک کند. همچنین با آمایش صنعت پتروشیمی تلاش شود بخش شخصی در این حوزه سرمایه گذاری کند.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های درونی کشور شرکت ها و پیمانکاران داخلی گفت: توانایی ها واستعدادهای خوبی در کشور وجود دارد که باید جهت فعال شدن آن کمک شود. حتما در وزارت نفت نیز این تأمل وجود دارد که از ظرفیت های دورنی استفاده شود. چون ورزیدگی ذهن های جوان می تواند به این بخش ها کمک کرده که روی پای خود بایستد. بعضی پروژه ها نیز با کمک بخش های شخصی داخلی در این حوزه انجام شده است که امیدوار کننده هست. می توان از منابعی همچون صندوق توسعه ملی نیز به این بخش ها کمک کرد. ما نیز تمامی تلاش خود را جهت کمک به این بخش ها انجام می دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر لزوم اتخاذ سیاستهایی جهت استفاده بهینه از انرژی گفت: مجلس چند روز پیش قوانینی در باره هوای پاک تصویب کرد که آنها به تغییرات در بخش های مربوط به استفاده از انرژی نیازمند است وزارت نفت می تواند استفاده از انرژی را بهینه کند باید این عنوان جدی گرفته شود. چون نه تنها صرفه اقتصادی دارد که در شرایط زیستی نیز تاثیرگذار است این عنوان مهمی در امنیت کشور است که باید به آن توجه شود

لاریجانی توضیح داد: اگر شرایط محیط زیست متحول شود بر روی سایر شئون کشور نیز تاثیر می گذارد؛ بعد باید مصرف کردن انرژی بهینه شود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه شاهد حرکتهای سازنده ای در حوزه نفت و گاز باشیم گفت مجلس نیز با همین نگاه حمایت های مورد نیاز را انجام می دهد و تلاش می کند زمینه های مورد نیاز جهت حمایت از شرکت هایی که به همین جهت گام برمی دارند، انجام دهد.

وی در آخر گفت: فضای کار و اراده همه بخش های کشور کمک به سازندگان است که امیدوارم در سالهای آینده شاهد رونق باشیم.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی بعد از صحبت به همراه زنگنه وزیر نفت از غرفه هشت، بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی دیدار کرد و در جریان آخرین دستاوردها در این حوزه قرار گرفت.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | استفاده | لاریجانی | پتروشیمی | علی لاریجانی | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs