cavitied سیاسی انتخابات اصولگرایان اخبار سیاسی و اجتماعی

cavitied: سیاسی انتخابات اصولگرایان اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی به اقتدار و قدرتهای نظامی خود توام با تنش‌زدایی ادامه می دهیم / رییس جمهور

رئیس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اعلام کرد که به اقتدار قدرت‌های نظامی خود توام با تنش‌زدایی ادامه می دهیم. 

به اقتدار و قدرتهای نظامی خود توام با تنش‌زدایی ادامه می دهیم / رییس جمهور

رییس جمهور : به اقتدار و قدرتهای نظامی خود توام با تنش زدایی ادامه می دهیم

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اعلام کرد که به اقتدار قدرت های نظامی خود توام با تنش زدایی ادامه می دهیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، مدیر جمهوری صبح چهارشنبه در مراسم گرامیداشت چهلمین سالروز ارتش که در جوار حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: از شروع انقلاب اسلامی کشور ما تا به امروز هرکجا غرور، افتخار،پیروزی ایستادگی، صبر و مقاومت و دلاوری بوده نام ارتش جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و فداکاری این عزیزان نیز حضور داشته هست. ارتش با انضباط، انگیزه، اخلاق،آموزش کافی و همچنین سلاح و تجهیزات مدرن و آمادگی کامل همواره یک قدرت مهم بازدارنده جهت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و دفاع از آب و خاک و میهن ما بوده است.

وی خاطر نشان کرد: وظیفه ارتش طبق قانون اساسی حراست از تمامیت ارضی سرزمین و میهن مان و حفظ جمهوری اسلامی و استقلال کشور است و ارتش همواره این سه نشانه مهم را که در قانون آمده از یاد نمی برد و سرلوحه اهداف و سیاست های خود قرار می دهد.

به اقتدار و قدرتهای نظامی خود توام با تنش‌زدایی ادامه می دهیم / رییس جمهور

رئیس جمهوری تصریح کرد: ارتش ما با ابتکار و خلاقیت چه در ایام دفاع مقدس و چه بعد از آن جهت صنایع دفاعی کشور در کنار سایر رزمندگان و آمادگی کافی در همه مقاطع حساس، نشان داده که کشور در برابر توطئه بیگانگان دارای بازوی توانمندی هست. ارتش همواره در چارچوب قانون و انضباط و راه انجام وظیفه خود را بی کم وکاست و بودن منت و هیچ ادعایی طی کرده هست. ارتش هیچگاه در برابر انجام وظایف خود از دولت و ملت جایگاهی را نخواسته و همواره در حال انجام وظایف خود بوده است.

روحانی ادامه داد: ارتش با آنکه سیاست را خوب می فهمد ولی هرگز در بازیهای سیاسی وارد نشده و به وصیت امام راحل به خوبی عمل کرده هست. اگر در رژیم گذشته در بسیاری از فسادهای اقتصادی گاهی نام صاحب منصبان ارتش آن سرنوشت مطرح می شد ولی امروز درهیچ فسادی در کشور ما نامی از امیران و بزرگان ارتش توجود ندارد و این به معنای پاکی و دست پاکی و اخلاص ارتش جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است.

رئیس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اعلام کرد که به اقتدار قدرت‌های نظامی خود توام با تنش‌زدایی ادامه می دهیم. 

وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند ارتش، سپاه و بسیجی نیرومند و آماده هستیم به شرایط منطقه خاورمیانه و غرب آسیا اشاره کرد وگفت: ما در یک منطقه بسیار حساس غرب آسیا یا خاورمیانه به سر می بریم؛ جایی که در طول 40 سال قبل شاهد توطئه های متفاوت بوده ایم. در این سالها مشاهده کرده ایم که قدرتهای خارجی در منطقه ما حضور یافته و بی شرمانه از نفت و منابع اقتصادی این سرزمین و ذخایر کشورهای منطقه نام برده اند.

روحانی اضافه کرد: ما در یک منطقه راحت ای از دنیا زیست نمی کنیم بلکه در منطقه ای حساس هستیم و مشاهده می کنیم که در اطراف ما قدرتهای متفاوت لانه کرده اند و حضور غیرقانونی و غیرمشروع دارند. آنها در امور منطقه علی رغم قوانین بین المللی دخالت می کنند و علی رغم منشور شرکت ملل و قوانین بین المللی خودسرانه به کشورهای دیگر تجاوز می کنند. در چنین منطقه ای که قدرتهای بزرگ، گروهکهای تروریستی را به عنوان ابزار کار خود جهت بی ثباتی در این منطقه حساس قرار داده اند، کشور ما نیاز به نیروی مسلحی مقتدر و بازدارنده دارد تا هم در برابر توطئه قدرتهای بزرگ بایستد و هم به تروریست ها اجازه ندهد که به خاک این سرزمین چشم طمع داشته باشند.

رئیس جمهوری تصریح کرد: اگر در 40 سال قبل ما با وجود همه فرازونشیب ها پیروز بوده ایم، در سایه ارتشی عزیز ، سپاهی مقتدر و بسیجی کارآمد و نیروی انتظامی آماده بوده هست. البته که اعتبار مهم نیروهای مسلح ما ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران بوده اند. همواره ارتش و نیروهای مسلح در کنار مردم و مردم در کنار نیروی مسلح عزیز خود بوده اند.

به اقتدار و قدرتهای نظامی خود توام با تنش‌زدایی ادامه می دهیم / رییس جمهور

وی خاطر نشان کرد: اگر به سال 58 بازگردیم، می بینیم که شعار آن روز مردم « فدای ارتش » و شعار ارتشیان «ارتش فدای ملت» بود. همان شعار در مقطع بسیار حساس امروز ادامه راه ما هست. نیروهای مسلح ما علاوه بر امنیت کشور در ثبات و امنیت منطقه نقشی بسیار اساسی ایفا کرده اند.

روحانی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح ما از هر نهادی در منطقه و دنیا تاثیرگذارتر هستند، گفت: این در حالی است که نیروهای نظامی ما همچون نیروهای سیاسی هیچگاه به دنبال تنش در منطقه و دنیا نبوده و همواره به دنبال صلح و ثبات هستند.

رئیس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اعلام کرد که به اقتدار قدرت‌های نظامی خود توام با تنش‌زدایی ادامه می دهیم. 

وی با اشاره به آیات قرآن کریم خاطر نشان کرد: قرآن به ما آموخته که صلح و ثبات در کنار قدرت ممکن است و در سایه قدرت و اقتدار مشروع است که می توان به ندای صلح دیگران پاسخ مثبت داد.

رئیس جمهوری با اشاره به اقدام بعضی کشورهای منطقه در انبار کردن سلاح های ساخت غرب، تاکید کرد: همواره کشورهایی احساس اقتدار می کنند که به نیروی بومی خود متکی باشند و اقتدار عاریه ای نمی تواند جهت کشور عزت بیافریند. نباید به دنبال اقتدار عاریه ای از سوی قدرت های بزرگ یا یک رژیم نامشروع در منطقه باشند؛ چراکه اقتدار واقعی از آن نیروی مسلحی است که با حمایت مردم و در سایه آنها کار خود را انجام دهد.

به اقتدار و قدرتهای نظامی خود توام با تنش‌زدایی ادامه می دهیم / رییس جمهور

روحانی گفت: با صراحت می گویم ارتش و سپاه با همه توان و قدرت به هر تجهیزات و سلاحی که جهت دفاع از کشور نیاز داشته باشد، دولت در کنار آنها بوده و فرهیختگان، صنعتگران و شرکت های دانش بنیان جهت ایجاد آن تجهیزات و تشکیلات در کنار نیروهای مسلح خواهند بود.

وی تصریح کرد: به دنیا می گوییم که هر سلاحی که نیاز داشته باشیم را عمدتا تولید می کنیم یا اگر مورد نیاز باشد، آن را تهیه می کنیم و منتظر سخن، موافقت و نظر مثبت آنها نبوده، نیستیم و نخواهیم بود. در عین حال به کشورهای منطقه نیز اعلام می کنیم که سیاست کشور عزیزمان ایران نسبت به شما حسن همجواری هست. ما می خواهیم همسایه خوبی جهت شما باشیم و شما همسایه خوبی جهت ما باشید. ما قصد تجاوز به شما را نداریم و همانطور که فرماندهی کل قوا در روز عید مبعث تصریح کردند ما نیازی نداریم به منافع یا سرزمین دیگران تجاوزی داشته باشیم. چراکه کشوری بزرگ با منابعی عظیم و ملتی فرهیخته داریم و در طول صدها سال قبل هیچگاه کشور عزیزمان ایران کشور متجاوزگر به کشورهای همسایه و منطقه نبوده است.

وی ادامه داد: کشور عزیزمان ایران همواره به کمک دولتها و ملتها به پا خاسته و ما خاهان روابط صمیمی و برادرانه با همسایگان خود هستیم و به آنها می گوییم که سلاح ها،هواپیماه تانک ها و موشک های ما علیه شما نیستند، بلکه جهت بازدارندگی در گام اول و دفاع مقتدرانه در گام دوم هستند. بنابراین شما را نسبت به کشور عزیزمان ایران دلواپس نکنند.

روحانی همچنین خاطر نشان کرد: به قدرتهای بزرگ نیز می گویم که منطقه ما را پر از باروت نکنند و جهت منافع خود و دلارهایی که می خواهند از ذخایر کشورهای عربی منطقه به تاراج ببرند منطقه را از سلاح های متفاوت پر نکنند؛ سلاح های آنها نه می تواند آورنده استقلال جهت کشورهای منطقه باشد و نه می تواند وحشت و رعبی جهت ملتهای بزرگ منطقه از جمله جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به همراه بیاورد.

وی خطاب به قدرتهای بزرگ دنیا تصریح کرد: اموال مردم مسلمان منطقه را تاراج نکنید و تاجرانه با کشورهای منطقه مواجه نشوید و ذخایر آنها را نبرید و کارخانه های اسلحه سازی خود را روز به روز توسعه ندهید.

روحانی تصریح کرد: تنها راه دستیابی منطقه و دنیا به صلح وثبات مذاکره سیاسی جهت حل مکشلات و واکنش‌ها مسالمت آمیز هست. ما به اقتدار قدرتهای نظامی خود توام با تنش زدایی ادامه می دهیم و می دانیم نیروهای مسلح ما در هر شرایطی جهت دفاع از عزت و حیثیت کشور کشور عزیزمان ایران آماده هستند.

به گزارش ایسنا، مدیر جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک به مناسبت همزمانی روز ارتش و شروع ماه شعبان و روز پاسدار به نیروهای مسلح ، اظهار کرد: ارتش و سپاه ما همواره دوشادوش هم و در کنار یکدیگر در راه ایستادگی در میدان جنگ و جهت خدمت به مردم در راه صلح کنار یکدیگر بوده اند و ایثار و فداکاری آنها در کنار یکدیگر جهت اعتلای این سرزمین بوده است.

واژه های کلیدی: ایران | نیروهای مسلح | کشورهای دیگر | کشورهای عربی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs